Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kurs na koparkę - najważniejsze informacje

11 lipca 2023

Kurs na koparkę to coś więcej niż tylko szansa na zdobycie praktycznych umiejętności. To także sposób na zapewnienie sobie stabilnej i dobrze płatnej pracy. Warto zapoznać się z różnymi rodzajami certyfikatów koparek, ich kosztami i tym, czego mogą nauczyć. Czy kurs na koparkę jest trudny? Ile trwa kurs na koparkę? Sprawdź nasz artykuł!

Uprawnienia na koparkę - klasy

Uprawnienia na koparki można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Każda kategoria związana jest z innym rodzajem sprzętu. Nasze ośrodki szkoleniowe oferują na przykład kursy w zakresie:

Koparki jednonaczyniowe klasy III: Kurs ten kwalifikuje do obsługi koparek o maksymalnej masie 25 ton. Kurs ten umożliwia obsługę dowolnej maszyny jednogłowicowej, niezależnie od jej wagi, mocy itp. Oferujemy szkolenia z obsługi innych maszyn budowlanych. Istnieją również uprawnienia na spycharki i równiarki. Nie ma powodu, dla którego nie można uzyskać kwalifikacji do obsługi różnych typów sprzętu budowlanego. Ten kurs jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych operatorów.

Jak wygląda kurs na koparkę?

Zobaczmy, jak wyglądają kursy na koparkę Każda klasa koparek ma ten sam przebieg i jest podzielona na:

Część teoretyczną - podczas tej części kursanci uczą się budowy i obsługi konkretnej klasy sprzętu budowlanego. Blok ten obejmuje również informacje na temat przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Dowiadujemy się, jak stworzyć bezpieczne warunki zarówno dla operatora, jak i innych osób znajdujących się w pobliżu miejsca pracy. Teoretyczna część kursu na koparki zawiera także informacje o tym, jak organizować pracę maszyn budowlanych oraz jak kontrolować pracę operatora koparki. Kursy na operatora koparki są przydatne dla osób nadzorujących codzienną pracę operatorów.

Część praktyczna - gdzie kursanci uczą się obsługi maszyn. Nasze ośrodki szkoleniowe korzystają z nowoczesnego sprzętu. Kursanci mogą liczyć na wystarczającą ilość zajęć praktycznych. Inne ośrodki, które nie posiadają własnych maszyn, ograniczają liczbę sesji praktycznych. W naszych ośrodkach pracują instruktorzy z dużym doświadczeniem. Nasi instruktorzy muszą być również w stanie przekazać swoją wiedzę w sposób jasny i przystępny. Egzamin państwowy przeprowadzany jest przez komisję Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Po zdaniu egzaminu kursant otrzymuje certyfikat i państwowe uprawnienia do obsługi konkretnych maszyn, a także odpowiedni wpis do instrukcji obsługi. 

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi, kursy na operatora koparki i kursy na koparkę to idealne przygotowanie do wykonywania tego zawodu. Czas trwania kursu zależy od wybranego wariantu. Sprawdź ofertę profesjonalnych kursów dostępną na stronie internetowej Tarbonus.