Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie wynagrodzenie dostaje pracownik służby BHP?

14 listopada 2022

Pracownik, który zapewnia bezpieczeństwo w miejscu pracy to specjalista ds. BHP. Do wykonywania tej pracy wymagana jest różnorodna wiedza i kwalifikacje. Jakie są średnie zarobki BHpowca?  Niektórzy mogą nie doceniać znaczenia pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy, ale odgrywają oni ważną rolę w każdej firmie. Obowiązkiem pracownika BHP jest między innymi dbanie o to, aby miejsce pracy było bezpieczne i ergonomiczne. Zarobki specjalisty ds. BHP zależą od jego doświadczenia i wiedzy.

Wiek wpływa na wysokość zarobków

Przy obliczaniu według wieku zarobków specjalisty BHP należy pamiętać, że nie wszystkie osoby wstępują do służby dokładnie w tym samym czasie. Niektórzy rozpoczynają pracę w wieku 20-22 lat, a inni decydują się na pozostanie w zawodzie do 30 roku życia lub później.

Drugą kwestią do rozważenia jest poziom wykształcenia, który w tej grupie jest bardzo ważny. Choć nie jest to zjawisko powszechne, to jednak zdecydowanie więcej osób jest w stanie uzyskać tytuł technika BHP. Technicy BHP są najbardziej popularni wśród osób nieco starszych.

Jaka jest średnia pensja pracownika BHP?

Praca specjalisty BHP jest stabilna, ale wymaga umiejętności miękkich i wiedzy. Należy do nich między innymi asertywność. Zarobki specjalistów ds. BHP są na ogół uzależnione od doświadczenia zawodowego. Miesięczne zarobki młodszych specjalistów BHP na poziomie podstawowym wahają się między 4000 a 4500 zł brutto.

Jaka jest średnia pensja specjalisty BHP z doświadczeniem? Zarobki specjalisty ds. BHP na wyższych stanowiskach może liczyć na zarobki w granicach 6000-PL500 zł brutto. Przedstawicielom tego zawodu mogą przysługiwać dodatkowe świadczenia poza wynagrodzeniem podstawowym. Należą do nich m.in. dofinansowane kursy, szkolenia zawodowe czy prywatna opieka medyczna.

Nie jest to praca na pół etatu.

Praca jako specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy niesie ze sobą wiele korzyści. Wielu specjalistów ds. bezpieczeństwa i zdrowia decyduje się teraz na połączenie swoich umiejętności, takich jak:

  • Zatrudnienie w charakterze pracownika
  • Aby oferować usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia, mogą założyć własną firmę. Prowadzenie szkoleń wstępnych i bieżących, ocen ryzyka zawodowego itp.

Powszechnie wiadomo, zarobki inspektora BHP. Pracownik BHP nie ma górnej granicy dochodów, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. O tym ile zarobi,  zadecyduje renoma firmy doradczej i ilość klientów.